Springfree

Modré logo Springfree trampolín
10 lat Gwarancja
Nagradzany na całym świecie
Zabawa dla wszystkich

Ile kosztuje trampolina? (2023)

Dzięki temu szczegółowemu przewodnikowi dowiesz się, jaka jest prawdziwa cena trampoliny. Zapewniamy realistyczne przedziały cenowe i dokładne wyjaśnienia, które pomogą Ci znaleźć najlepsze dopasowanie!

czas czytania 14 minut

Trampoliny zapewniają rozrywkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym od połowy XX wieku, kiedy to stały się stałym elementem ogrodów.

Trampoliny mogą służyć jako spalacze energii dla dzieci, platformy do ćwiczeń dla dorosłych i zabawa dla wszystkich. Ale prawdopodobnie trafiłeś tutaj, ponieważ zastanawiasz się: „Ile kosztuje trampolina?”.

Prawdopodobnie nie zaskoczy Cię fakt, że cena trampoliny zależy od kilku czynników, takich jak rozmiar, konstrukcja i jakość. Nie oznacza to jednak, że nie zajmiemy się bezpośrednio kwestią „ceny”.

W Springfree Trampolines często jesteśmy pytani o cenę. Ponieważ opracowaliśmy najbezpieczniejszą trampolinę na świecie, nasze produkty są zwykle droższe niż tradycyjne trampoliny.

Dlatego uważnie monitorujemy ceny w branży trampolin i jesteśmy tak wykwalifikowani, jak nikt inny, aby dać ci prawdziwy obraz tego, ile kosztuje trampolina.

W tym artykule omówimy kluczowe czynniki, które wpływają na ogólną cenę trampoliny, a także podamy ogólne przedziały cenowe, abyś mógł uzyskać dokładną, uczciwą i przejrzystą odpowiedź na powyższe pytania.

Po przeczytaniu tego artykułu będziesz mieć pewność, że znasz czynniki wpływające na cenę trampoliny, a także będziesz mieć pojęcie, ile możesz za nią zapłacić.

Omówimy również inne obszary kosztów trampolin, takie jak cena akcesoriów do trampolin, instalacja i konserwacja.

Zaczynajmy!

4 czynniki wpływające na cenę trampoliny

Oto cztery główne czynniki wpływające na cenę trampoliny:

1. Rodzaj trampoliny

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na cenę trampoliny jest jej rodzaj. Oto kilka różnych typów trampolin wraz z typowymi przedziałami cenowymi:

 • Trampoliny napowietrzne na tradycyjnej podstawie sprężynowej: 185 € – 1 393 €
 • Trampoliny napowietrzne bez sprężyn: €743 – €714
 • Trampoliny naziemne: €929 – €4,643
 • Mini trampoliny (odbijające się): 28-185 €
 • Trampoliny wewnętrzne (np. do gimnastyki): 465-4643 EUR
 • Trampoliny wodne: 279-2 785 euro

Ponieważ specjalizujemy się w trampolinach ogrodowych, nie będziemy zagłębiać się w szczegóły dotyczące mini trampolin, trampolin wewnętrznych ani trampolin wodnych. W powyższym zestawieniu uwzględniliśmy jednak przedziały cenowe dla osób rozważających zakup jednego z tych typów trampolin.

Chociaż uwzględniliśmy przedziały cenowe dla wszystkich trampolin wymienionych powyżej, chcemy zagłębić się w temat i porównać koszt tradycyjnych trampolin ze sprężynami z kosztem trampolin bez sprężyn.

Koszt tradycyjnych trampolin sprężynowych a koszt trampolin bez sprężyn

Dlaczego trampoliny bez sprężyn są droższe od tradycyjnych trampolin w powyższych przedziałach cenowych?

Trampoliny bez sprężyn są najbezpieczniejszymi i najwyższej jakości trampolinami zewnętrznymi według niezależnych testów.

Jest ku temu wiele powodów, ale najważniejsze z nich to:

 • Większość trampolin bez sprężyn wykorzystuje elastyczne słupy kompozytowe zamiast sprężyn, które mogą szczypać stopy lub palce.
 • Słupy kompozytowe są wykonane z materiału, który jest mocniejszy niż stal, ale bardziej elastyczny, co pomaga wyeliminować najczęstszą przyczynę urazów trampolin – upadki.
 • Trampoliny bez sprężyn mają dłuższą żywotność, ponieważ słupy są bardziej odporne na korozję i ogólne zużycie niż metalowe sprężyny.
 • Trampoliny bez sprężyn są również zazwyczaj wygodniejsze do skakania niż tradycyjne trampoliny, ponieważ podczas skakania na trampolinie ze sprężynami uderzasz w metalowe sprężyny.

Słupy kompozytowe zamiast sprężyn są powodem, dla którego trampoliny bez sprężyn są droższe. Sprężyny zazwyczaj nie są drogie. Z tych wszystkich powodów warto wydać więcej pieniędzy na trampoliny bez sprężyn. W większości przypadków cena jest decydującym czynnikiem, dla którego konsumenci wybierają trampolinę na sprężynach zamiast trampoliny bez sprężyn.

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli zdecydujesz się na tradycyjną trampolinę sprężynową, zaoszczędzisz pieniądze, ale zwiększysz ryzyko obrażeń / skrócisz żywotność produktu. Jeśli zdecydujesz się na trampolinę bez sprężyn, otrzymasz najbezpieczniejszą i najwyższej jakości trampolinę, ale będziesz musiał za nią zapłacić więcej.

Porada dotycząca trampolin bez sprężyn: Przed zakupem trampoliny określ swoje cele i stwórz budżet. Czynniki te pomogą Ci wybrać idealną trampolinę zewnętrzną.

Tradycyjna trampolina sprężynowa (zdjęcie dzięki uprzejmości Academy):

Top-Produkt-Auszeichnung 2023

Trampolina bez trampoliny (Springfree):

SpringfreeTrampoline

Trampoliny napowietrzne kontra trampoliny do zabudowy

Innym ważnym czynnikiem wpływającym na cenę trampoliny jest rodzaj instalacji: wbudowana lub naziemna.

Ponieważ trampoliny naziemne są instalowane w ziemi, wymaga to większej inwestycji pieniędzy, czasu i miejsca.

Na zdjęciu przykład instalacji trampoliny w ziemi (za pośrednictwem Trampoline Holes):

Top-Produkt-Auszeichnung 2023

W zależności od typu i jakości, cena trampoliny naziemnej może wynosić od 1 392 € do 4 637 € lub więcej, podczas gdy cena trampoliny nadziemnej może wynosić od 93 € do 4 173 € lub więcej.

Oprócz ceny, decyzja o tym, czy zainstalować trampolinę w ziemi czy na ziemi, może mieć wpływ na estetykę, bezpieczeństwo, trwałość, elastyczność i dostępność trampoliny. W tłumaczeniu: To bardzo ważna decyzja.

Większość właścicieli trampolin instaluje je nad ziemią, ponieważ jest to łatwiejsze i tańsze, ale trampoliny naziemne mają również swoje zalety (bardziej estetyczne, eliminują ryzyko upadku, są bardziej dostępne).

2. Jakość materiałów

Kolejnym czynnikiem, który może wpływać na cenę trampoliny jest materiał, z którego jest wykonana.

Podczas gdy większość mat do trampolin jest wykonana z tego samego czarnego modułowego materiału polipropylenowego, niektóre różnią się, jeśli chodzi o inne elementy trampoliny.

Na przykład trampolina wykonana z mocniejszej ramy, sprężyn lub wyściółki będzie kosztować więcej niż trampolina wykonana ze słabszej kombinacji materiałów.

Oceniając jakość materiałów, należy zwrócić największą uwagę na dwa elementy: system używany do skakania (sprężyny lub słupy kompozytowe) oraz ramę. Jakość tych materiałów odgrywa ważną rolę w określaniu ogólnego bezpieczeństwa trampoliny.

3. Konstrukcja trampoliny

Konstrukcja trampoliny to kolejny czynnik, który wpływa na cenę i wykracza poza aspekt estetyczny trampoliny.

Konstrukcja opisuje również sposób, w jaki trampolina jest zbudowana. Na przykład, jedna trampolina może mieć sprężyny na zewnątrz siatki, podczas gdy inna może mieć je wewnątrz siatki (co jest znacznie bardziej ryzykowne).

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia najważniejszą kwestią dla dorosłych kupujących trampolinę dla swoich dzieci. Im większe bezpieczeństwo jest wbudowane w projekt, tym droższa będzie trampolina.

Funkcje bezpieczeństwa, takie jak system ogrodzenia, sprężyny na zewnątrz trampoliny, elastyczna siatka i ramy odporne na warunki atmosferyczne są ważne przy ocenie ogólnej konstrukcji trampoliny.

4. Rozmiar trampoliny

Ostatnim ważnym czynnikiem wpływającym na koszt trampoliny jest jej rozmiar.

Aby to wyjaśnić, poniżej przedstawiamy trzy warianty naszych trampolin Springfree, które pokazują, jak rozmiar wpływa na cenę:

 • Trampolina owalna kompaktowa (6 stóp x 9 stóp) – 1 206 funtów
 • Średnia trampolina owalna (8 stóp x 11 stóp) – €1,670
 • Duża trampolina owalna (8 stóp x 13 stóp) – €1,856

Jak widać, im większy rozmiar, tym droższa będzie trampolina. Jednak omawiając rozmiar, należy wspomnieć , że jeśli masz małe dzieci i chcesz, aby rosły wraz z trampoliną, zalecamy zakup większego modelu trampoliny.

Nawet jeśli teraz nie potrzebujesz dodatkowej przestrzeni, może się ona przydać później, gdy Twoje dziecko zacznie rosnąć – i może zaoszczędzić Ci konieczności późniejszego zakupu bardziej odpowiedniej trampoliny.

Przykład trampoliny Springfree Large Oval w ogrodzie:

Top-Produkt-Auszeichnung 2023

Koszt trampoliny

Ugh… To było dużo informacji. Przejdźmy szybko do najważniejszych punktów dotyczących kosztu trampoliny:

Kluczowe ustalenie nr 1: Koszt trampoliny jest różny i w dużej mierze zależy od rodzaju trampoliny, użytych materiałów, zabezpieczeń i rozmiaru.

Kluczowe odkrycie nr2: W tej chwili możesz udać się do Walmart i kupić trampolinę za około 185 euro. Możesz też poszukać trampolin różnych marek i znaleźć trampolinę, która kosztuje tysiące dolarów.

Kluczowy wniosek#3: To, ile chcesz wydać na trampolinę, ostatecznie zależy od tego, jakie są twoje cele i czego chcesz.

Zapoznaj się z naszym blogiem na temat tego, na co zwrócić uwagę podczas zakupów trampoliny i dowiedz się, jak zawęzić swoje cele, aby znaleźć najlepszą trampolinę dla siebie.

Do tej pory omówiliśmy tylko koszt samej trampoliny. Podczas gdy trampolina będzie oczywiście najważniejszą częścią zakupu trampoliny, istnieją inne czynniki kosztowe, które należy wziąć pod uwagę, mówiąc o całkowitym koszcie posiadania trampoliny.

3 inne czynniki wpływające na koszt trampoliny

Akcesoria do trampolin, instalacja i konserwacja mogą również odgrywać rolę w tym, ile ostatecznie zapłacisz za trampolinę. Poniżej znajduje się zestawienie każdego z tych czynników:

1. Ile kosztują akcesoria do trampolin?

Akcesoria do trampolin to zabawny i czasami niezbędny sposób na ulepszenie trampoliny.

Podobnie jak w przypadku trampolin, cena akcesoriów do trampolin może się różnić w zależności od ich rodzaju. Przyjrzyjmy się kilku przykładom:

 • Drabinka do trampoliny 19-109 EUR
 • Zestaw kotwiący do trampoliny 19-92 EUR
 • Pokrowiec na trampolinę 19-213 EUR
 • Obręcz do koszykówki do trampoliny 29-18 EUR

Jakość akcesoriów, tj. ich wytrzymałość i trwałość, odgrywa dużą rolę w cenie.

Na przykład nasza obręcz do koszykówki Springfree, FlexrHoop, kosztuje 184 euro, ponieważ jest wykonana z tego samego materiału co nasze trampoliny, co oznacza, że jest bezpieczna, wysokiej jakości i elastyczna.

Jak jednak widać po przedziałach cenowych, prostą trampolinę z obręczą do koszykówki można również kupić w Walmart za około 28 euro.

Jeśli chodzi o akcesoria, zależy to od rodzaju trampoliny, którą posiadasz/kupujesz. Większość akcesoriów do trampolin jest dostępna wyłącznie dla określonej marki, co oznacza, że są one wykonane specjalnie dla jednej marki. Na przykład zestaw do koszykówki Vuly nie będzie działał na trampolinie Springfree (i odwrotnie).

Jeśli akcesoria są dla Ciebie niezbędne, koniecznie sprawdź ofertę akcesoriów każdej marki, ponieważ każda marka jest nieco inna.

Zwykle najlepiej jest kupić trampolinę i akcesoria w tym samym czasie, ponieważ łatwiej będzie złożyć wszystko na raz. Zawsze jednak możesz dodać akcesoria po zakupie trampoliny, jeśli ich potrzebujesz.

Przykład trampoliny z obręczą do koszykówki:

Top-Produkt-Auszeichnung 2023

2. Ile kosztuje instalacja trampoliny?

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę pod względem kosztów, jest instalacja trampoliny.

Instalacja trampoliny może być dla niektórych czasochłonna, dlatego profesjonalna instalacja trampoliny jest opcją dla niektórych (choć nie wszystkie marki oferują profesjonalną instalację). Jeśli profesjonalna instalacja nie jest wliczona w cenę zakupu, będą dodatkowe koszty instalacji trampoliny.

Na przykład montaż naszej trampoliny Springfree kosztuje 369 EUR, a za typowy montaż trampoliny należy zapłacić około 93-465 EUR.

Instalacja może być jednak droższa w zależności od lokalizacji, złożoności instalacji i tego, kto ją wykonuje.

3. Ile kosztuje utrzymanie trampoliny?

Konserwacja trampoliny jest ostatnim aspektem kosztów, który dzisiaj omówimy i zazwyczaj jest to minimalna inwestycja.

Czyszczenie trampoliny jest najprostszą formą konserwacji i może pomóc w zapobieganiu zużyciu materiału trampoliny i korozji ramy lub sprężyn. Mydło i woda to zazwyczaj wszystko, co jest potrzebne do podstawowego czyszczenia trampoliny.

Jeśli jednak trampolina wymaga naprawy lub wymiany części, takich jak nowa siatka lub mata, koszt może przekroczyć 93 euro.

Jednak przed zamówieniem części zamiennych należy sprawdzić, czy produkt jest objęty pełną gwarancją i na jak długo (zwykle od 1 do 10 lat). Jeśli tak, gwarancja może obniżyć długoterminowe koszty utrzymania.

Tak długo, jak regularnie czyścisz trampolinę (raz w miesiącu) i postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta, koszty konserwacji nie powinny stanowić dla Ciebie większego problemu.

Która trampolina jest odpowiednia dla Ciebie?

Koszt trampoliny jest różny i zależy przede wszystkim od tego, czego oczekujesz od trampoliny.

Jeśli szukasz po prostu najtańszej trampoliny, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, możesz znaleźć trampoliny za 185-279 € u większości sprzedawców detalicznych, którzy sprzedają trampoliny. Jednak im tańszy produkt, tym bardziej prawdopodobne jest, że doznasz urazu / wady produktu.

Jeśli chcesz bezpieczniejszej i trwalszej trampoliny, spodziewaj się zapłacić od kilkuset do kilku tysięcy euro, w zależności od czynników wymienionych wcześniej. Im lepsza jakość produktu, tym będzie on droższy.

Teraz, gdy w pełni rozumiesz całkowity koszt posiadania trampoliny, pojawia się pytanie, czy zakup trampoliny będzie tego wart. Jeśli tak, to która trampolina będzie idealna do Twojego ogrodu?

Naszym celem w Springfree Trampolines jest wykorzystanie naszej wiedzy, aby zapewnić Ci wszystkie informacje potrzebne do podjęcia tej decyzji.

Możesz przyjrzeć się niektórym opcjom, jakie masz dla nowej trampoliny, a ponieważ już tu jesteś, możesz skorzystać z naszego narzędzia do wyboru modelu, aby automatycznie wygenerować trampolinę na podstawie odpowiedzi na trzy krótkie pytania.

A jeśli masz inne pytania dotyczące cen lub tego, czy trampolina jest odpowiednia dla Ciebie, skontaktuj się z nami, a jeden z członków naszego zespołu wkrótce się z Tobą skontaktuje!

Scroll to Top