Springfree

Modré logo Springfree trampolín
10 lat Gwarancja
Nagradzany na całym świecie
Zabawa dla wszystkich

Pytania i odpowiedzi

Przeczytaj najczęściej zadawane pytania dotyczące trampolin Springfree lub akcesoriów do trampolin.

1. Na jakiej zasadzie jest zbudowana Springfree trampolina?

Trampolina Springfree™ opiera się na mocnych prętach z włókna szklanego, które zastępują tradycyjne sprężyny. Wyobraź sobie wiele wędek mocno wbitych w ziemię. Jeśli wygniesz je wszystkie w kierunku środka i połączysz końce mocnym materiałem, powinieneś w zasadzie mieć trampolinę. Jeśli bramkarz uderzyłby w krawędź, mógłby zranić się o koniec wędki - to bardzo niebezpieczne. To powiedziawszy, zamiast wyginać pręty na środku, wygięliśmy je na boki. Końce prętów są lekko naprężone w kierunku środka, aby powierzchnia do skakania była idealna. Jeśli ktoś wyląduje na końcu tego naprężonego pręta, nie ma niebezpieczeństwa, ponieważ system prętów pochłania siłę skoku i jest tylko delikatnie popychany w dół. System ten zapewnia miękkie i bezpieczne krawędzie.

2. Czy Springfree trampolina jest taka samo elastyczna, jak sprężynowa trampolina?

Trampolina Springfree™ oferuje bardziej miękkie i płynne odbicie, a jako całość jest bardziej stabilna niż trampolina sprężynowa. Pręty z włókna szklanego są wyższej jakości i mogą zapewnić lepszą wydajność w porównaniu do sprężyn. Trampolina ta jest znacznie łagodniejsza dla kolan i stawów. Każdy z naszych modeli jest dostosowany do nieco innej wagi i zastosowania. Nasz program pomoże Ci wybrać trampolinę, która będzie najlepiej pasować do Ciebie i Twojej rodziny.

3. Jak są krawędzie Springfree ™ - trampolinya miękkie?

Krawędzie nie są tak miękkie jak środek trampoliny. Krawędzie mogą ugiąć się o 350 mm przy odbiciu. Zgodnie z testami przeprowadzonymi przez amerykańską ASTM i jej normy, wynik pokazuje, że krawędź naszej trampoliny jest ponad 20 razy bardziej miękka niż wymagana norma.

4. Czy są SoftEdge ™ krawędzie elastyczne?

Krawędź trampoliny Springfree™ SoftEdge™ została zaprojektowana tak, aby była bardzo wytrzymała, a jednocześnie bardzo bezpieczna podczas upadku. Nie jest ona przeznaczona do skakania. Nie jest tak elastyczna jak środek trampoliny, ale ma pewną elastyczność. Aby uzyskać doskonałe odbicie, zalecamy skakanie w pobliżu środka maty i traktowanie krawędzi maty jako elementu bezpieczeństwa, a nie miejsca do skakania.

5. Czy można się zranić przez pręty wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym?

Wszystkie drążki trampoliny Springfree™ są pokryte cienką plastikową osłoną. Osłona ta chroni dłonie przed zadrapaniami lub odpryskami, ale także chroni same drążki przed wypaczeniem pod wpływem promieniowania UV.

6. Dlaczego trampolina Springfree nie ma na krawędziach osłone ochronną z pianki?

Trampolina Springfree™ nie posiada ochronnej krawędzi wzdłuż krawędzi, ponieważ jej nie potrzebuje. Sama krawędź ma znacznie większą elastyczność niż trampoliny sprężynowe, które wykorzystują te zmiękczone krawędzie. Krawędzie naszej trampoliny mają prawie taką samą elastyczność jak trampoliny używane na igrzyskach olimpijskich, które mają 70 mm grubości wyściółki wokół krawędzi. Tradycyjne trampoliny wymagają tych nakładek, aby zapobiec upadkowi na stalową krawędź, upadkowi lub zaczepieniu się między sprężynami. Testy wykazały, że te osłony krawędzi w tradycyjnych trampolinach nie amortyzują uderzenia, aby wyeliminować możliwość obrażeń spowodowanych uderzeniem w sprężyny lub stalową ramę. Taka krawędź ochronna z czasem traci również swoje właściwości amortyzujące. Konstrukcja trampolin Springfree™ całkowicie wyeliminowała możliwość uderzenia lub przewrócenia się.

7. W czym sie różni Springfree ™ trampolina i jej siatka ochronna od innych trampolin?

Niektóre trampoliny mogą być wyposażone w siatki zabezpieczające, ale nadal istnieje ryzyko upadku na niebezpieczne sprężyny i stalową ramę, która znajduje się na tej samej wysokości co powierzchnia odbicia. Istnieje duże prawdopodobieństwo kontaktu z metalową ramą i sprężynami po wpadnięciu na siatkę zabezpieczającą. Często napotykamy również stalowe pręty podtrzymujące siatkę, co stwarza kolejne potencjalne zagrożenie. Trampolina Springfree™ jest jedyną trampoliną, która poradziła sobie z tymi niebezpiecznymi elementami, całkowicie usuwając je z konstrukcji. Dodając siatkę bezpieczeństwa FlexiNet™, która jest bardzo aktywna i elastyczna, skoczkowie są amortyzowani przez odbicie i wracają do środka trampoliny bez obawy o kontakt z czymkolwiek stałym.

8. Czy sprężynowa trampolina jest naprawdę niebezpieczna?

Tak, jestem! Ostatnie dane wskazują na 100 000 dzieci z amerykańskich rodzin, które musiały szukać pomocy medycznej po skokach na tradycyjnych trampolinach. Trampoliny Springfree™ są jedynymi, które wyeliminowały te niebezpieczne elementy, które są odpowiedzialne za 83% tych przypadków.

9. Dlaczego zalecamy tylko jedno dziecko na trampolinie?

Jeśli na trampolinie znajduje się więcej niż jedno dziecko, możliwość odniesienia obrażeń jest większa. Aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie, egzekwujemy zasadę jednego skoku na trampolinie.

10. Mam małe podwórko. Ile miejsca mi potrzeba na Springfree ™ trampolinę?

Informacje te są zawsze dostępne dla każdego modelu trampoliny. Wystarczy wejść na trampoliny i kliknąć na jedną z trampolin, a następnie przewinąć nieco w dół, aby znaleźć zdjęcia ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.

11. Jakie jest obciążenie i zalacena waga użytkownika?

Informacje te są zawsze dostępne dla każdego modelu trampoliny. Wystarczy wejść na trampoliny i kliknąć na jedną z trampolin, a następnie przewinąć nieco w dół, aby znaleźć zdjęcia ze wszystkimi niezbędnymi informacjami.

12. Czy może dochodzić do upadku na ziemię, nawet jeśli jest siatka ochronna?

Nasza siatka ochronna nie ma właściwości twardej, odpornej ściany. Siatka jest bardzo miękka i elastyczna i ma za zadanie chronić niedoświadczonych skoczków i w razie potrzeby zapewnić im bezpieczeństwo - zwykle z powrotem na środek trampoliny. Nawet jeśli siatka bezpieczeństwa FlexiNet™ zostanie niewłaściwie użyta przez celowe skakanie i uderzenie w górną część siatki z dużą prędkością, jej konstrukcja i jakość zapewnią bezpieczeństwo skoczka. Siatka jest niezwykle elastyczna i w pełni podatna na formowanie. W przypadku niewłaściwego użycia nadal zapewni skoczkowi maksymalne bezpieczeństwo i maksymalnie zamortyzuje jego upadek. Na przykład, jeśli skoczek ma 100 kg i prędkość 25 km/h i skacze wysoko w krawędź siatki przy tej prędkości, upadek jest kontrolowany i powolny. Potencjalny kontakt z podłożem w takim ekstremalnym zastosowaniu byłby bardzo niewielki, ponieważ konstrukcja siatki tłumi i spowalnia energię skoczka. Takie uderzenie w ziemię byłoby równoważne bezpośredniemu uderzeniu z wysokości od 10 do 15 cm, w zależności od agresywności skoku. Skoczek odczułby zatem minimalne uderzenie.

13. Czy jest możliwe , że w pręty sie poruszają podczas skakania?

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że pręty obracają się w fazie odbicia. Opatentowane pręty z włókna szklanego trampoliny Springfree™ są zaprojektowane tak, aby działały jak jeden pręt w tym samym czasie. Kiedy odbijający się uderza w matę, pręty wyginają się w kierunku środka o około 0,3 stopnia, co odpowiada wygięciu w bok o 5 mm, np. w bok/obrót. Wszystkie inne ruchy członka są osiowo-symetryczne lub do wewnątrz, w kierunku środka podkładki. Ciężsi skoczkowie (powyżej 100 kg) wytwarzają bardziej symetryczny ruch, ale mniej boczny/obrotowy ruch prętów. Lżejsi skoczkowie wykonują mniej obu ruchów. Ruch ten jest niewykrywalny podczas użytkowania i nie ma absolutnie żadnego wpływu na skoczka.

14. Czy trampolina Springfree ™ jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe?

Tak, jestem! Trampolina Springfree™ jest zbudowana tak, aby wytrzymać każdą pogodę. Wszystkie elementy są odporne na warunki atmosferyczne i chronione przed promieniami UV.

15 Co zrobić z trampoliną w zimie?

Klienci mieszkający w krajach o chłodniejszym klimacie często pytają, jak dbać o trampolinę zimą. Szczerze mówiąc, nie ma konkretnych instrukcji dotyczących konserwacji zimą. Jedynie w przypadku nagromadzenia się dużej ilości śniegu na trampolinie należy ją usunąć. W miesiącach zimowych zalecamy zdjęcie siatki, co zajmuje około 5 minut, i użycie prześcieradła z otworem drenażowym pośrodku. Zapewni to odpływ wody z topniejącego śniegu. Dzięki temu woda nie zamarza i nie obciąża miejsca do skakania. Nie używaj łopaty ani innych metalowych narzędzi do usuwania śniegu z trampoliny. Może to spowodować uszkodzenie powierzchni do skakania i siatki zabezpieczającej. Zimowanie i ponowne uruchomienie trampoliny zajmie od 5 do 10 minut. Trampolina Springfree™ jest zbudowana z części i komponentów na każdą pogodę, w tym odpornych na rdzę elementów z włókna szklanego - wytrzymałej polipropylenowej powierzchni do skakania i siatki zabezpieczającej. Bez względu na kraj lub klimat, w którym mieszkasz, możesz cieszyć się trampoliną Springfree™ przez cały rok.

16. Czy jest możliwe , aby zakotwiczyć trampolinę?

Trampoliny Springfree™ mają najwyższy stosunek wagi do powierzchni wśród trampolin o porównywalnych rozmiarach, ale ekstremalne warunki pogodowe z silnym i porywistym wiatrem mogą podnieść lub przechylić trampolinę. Dla jeszcze większej stabilności zapewniamy specjalne kotwy. Są one testowane pod kątem wytrzymałości 900 N.

Scroll to Top