Pytania i odpowiedzi

1. Na jakiej zasadzie jest zbudowana Springfree trampolina ?

Springfree ™ trampolina jest zbudowana prrzy pomocy silnych prętów z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym, które zastępują konwencjonalne sprężyny. System ten stanowi podstawę do miękkiej i gładkiej krawędzi.

2. Czy Springfree trampolina jest taka samo elastyczna, jak sprężynowa trampolina ?

Springfree ™ trampolina oferuje bardziej miękkie i bardziej płynne skakanie i jako całość wydaje się bardziej stabilna niż trampoliny sprężynowe. Pręty wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym są wyższej jakości i dostarczają w porównaniu do sprężyn lepszą wydajność. Springfree trampolina jest o wiele łagodniejsza na kolana i stawy. Każdy z naszych modeli jest dostosowany do nieco innej kategorii wagowej i użytkowania. Nasz program pomoże Ci w wyborze trampoliny, która jest najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

3. Jak są krawędzie Springfree ™ - trampolinya miękkie ?

Krawędzie nie są tak miękkie jak mata w środku trampoliny. Krawędzie można nacisnąć do 350 mm. Po testach w USA przez organizacje ASTM, wynik pokazuje, że krawędźie naszych trampolin są ponad 20 razy bardziej miękkie niż wymagane normy.

4. Czy są SoftEdge ™ krawędzie elastyczne ?

SoftEdge ™ - krawędź nie jest stworzona jako miejsce do skoku. Nie jest tak elastyczna, jak środek trampoliny, ale ma pewną elastyczność. Do najwygodniejszego skakania proponujemy skoki w pobliżu šrodka maty, kdyż krawędzie służą bardziej jako urządzenie bezpieczeństwa, a nie jako miejsce skoku.

5. Czy można się zranić przez pręty wykonane z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym ?

Wszystkie pręty w Springfree ™ trampolinach są chronionę osłonką z miękkiego tworzywa sztucznego. Ta powłoka chroni ręce przed zadrapaniami, ale także chroni pręty od deformacji pod wpływem promieniowania UV.

6. Dlaczego trampolina Springfree nie ma na krawędziach osłone ochronną z pianki ?

Springfree ™ trampolina nie ma osłonę ochronną wokół krawędzi, ponieważ jest niepotrzebna. Krawędzie naszych trampolin mają o taką samą elastyczność jak te, które posiadają trampoliny używane na Olimpiadzie - mają 70 mm grubości wyściółki . Konwencjonalne trampoliny potrzebują tego, aby zapobiec urazom przez upadek na krawędzi stalowej ramy lub pomiędzy sprężynami.

7. W czym sie różni Springfree ™ trampolina i jej siatka ochronna od innych trampolin ?

Niektóre trampoliny mają zabezpieczenie, ale i tu zawsze jest ryzyko upadku na niebezpieczną ramę ze stali lub sprężyny. Nawet po upadku w siatke ochronną jest bardzo prawdopodobne, że nastąpi uderzenie w metalową rame albo sprężyny lub sztywne metalowe słupki, które trzymają siatke ochronną. Springfree ™ jest jedynym, który usunął te niebezpieczne elementy. Siatka ochronna FLEXINET™, która jest bardzo aktywna i elastyczna w razie upadku użytkownika dochodzi dzięki temu do odbicia w kierunku środka trampoliny bez ryzyka uderzeń w jakiekolwiek twarde lub sztywne przedmioty.

8. Czy sprężynowa trampolina jest naprawdę niebezpieczna ?

Tak! Ostatnio zebrane dane odnoszą się do 100.000 dzieci w USA, którę musiały udać się do lekarza w skutku obrazy podczas skakania na tradycyjnych sprężynowych trampolinach. Trampolina Springfree ™ są jedynymi, którym udało się wyeliminować te niebezpieczne elementy, które są odpowiedzialne za 83% wypadków.

9. Dlaczego zalecamy tylko jedno dziecko na trampolinie ?

Jeżeli znajduje się na trampolinie więcej niż jedo dziecko, prawdopodobiństwo kontuzji jest znacznie większa. W celu osiągnięcia bezpieczeństwa dla swojej rodziny, zalecamy trzymać zasadę – jedno dziesko na trampolinię.

10. Mam małe podwórko. Ile miejsca mi potrzeba na Springfree ™ trampolinę ?

R54 - wymagana powierzchnia minimalna 4,9 m
R79 - wymagana powierzchnia minimalna 5,4 m
O92 - wymagana powierzchnia minimalna 4,8 mx 6,4 m
S113 - wymagana powierzchnia minimalna 5,8 mx 5,8 m
S155 - wymagana powierzchnia minimalna 6,4 mx 6,4 m

11. Jakie jest obciążenie i zalacena waga użytkownika ?

Springfree ™ trampolina jest bardzo trwała i odporna. Nasz mniejszy model ma dopuszczalne obciążenię 380 kg i większe modele nawet do 498 kg. Oznacza to, że nasze trampoliny mogą być obciążone w środku maty wagą do 498 kg. Jest to przybliżona waga dorosłego niedźwiedzia polarnego. Jednak zalecenie o masie do skoków jest bardziej skomplikowana sprawa. Zalecana waga skoczka powinna składać się z prędkości skoku, masy i wysokości skoku skoczka od podstawy. Ponieważ naszym celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa, zalecamy bezpieczne kryteria wagi dla każdego modelu:

R54 - 80 kg
R79 - 115 kg
077 -115 kg
O92 - 115 kg
S113 - 115 kg
S155 - 150 kg

To nie znaczy, że ktoś kto dysponuję większą wagą może zniszczyć trampolinę lub ją przewrócić. Istnieje jednak ryzyko, że mata do skakania moż dotknąć podłogi lu ziemi, kiedy skoki będzie rozwijać moc skoczka z igrzysk Olimpijskich. W tych przypadkach zaleca się usunięcie kilku centymetrów ziemi pod trampoliną, aby stworzyć większą przestrzeń dla maty.

12. Czy może dochodzić do upadku na ziemię, nawet jeśli jest siatka ochronna ?

Nasza siatka ochronna nie jest twarda i sztywna jak mur. Siatka jest bardzo miękka i elastyczna. Służy do ochrony niedoświadczonych skoczków.Sieć została zaprojektowana tak, że jest bardzo elastyczna a w przypadku niewłaściwego użytkowania stale zapewnia maksymum bezpieczeństwa. Na przykład, jeśli użytkownik waży 100 kg i ma prędkość 25 km / h i skaczę do górnej krawędzi siatki, to upadek jest jest kontrolowany i powolny. Uderzenie w ziemię byłoby bardzo słabe w takim skrajnym użytkowaniu, ponieważ obudowa siatki jest tak zbudowana, że spadającą osobe zwolni w upadku do tego stopnia, iż upadek taki jest porównywalny do upadku z wysokości 10-15cm.

13. Czy jest możliwe , że w pręty sie poruszają podczas skakania ?

Na pierwszy rzut oka wygląda na to, że pręty w fazie skoku rotują. Opatentowane pręty laminatowe Springfree ™ Trampoliny zostały zaprojektowane tak, aby działać jednocześnie jako jeden. Jeśli skoki na macie są przeprowadzane, to pręty rotują w skali 0,3 stopni w kierunku środka trampoliny i to odpowiada bocznemu wychyleniu 5 mm. Wszystkie inne ruchy prętów są skierowane w kierunku środka maty osiowo symetrycznie. Ruch ten nie jest wykrywalny w użyciu, a w tym samym czasie, to nie ma żadnego wpływu na skoki.

14. Czy trampolina Springfree ™ jest odporna na wszelkiego rodzaju warunki pogodowe ?

Tak! Trampolina Springfree ™ jest zbudowana tak, że może wytrzymać wszystkie warunki pogodowe. Wszystkie części są odporne na wszelkie wpływy atmosferyczne, a także przed promieniowaniem UV.

Elementy trampolin Springfree ™ obowiązują następujące okresy gwarancyjne:

Rama stalowa - 8 lat (nie stosuje się do korozji)
Mata do skakania - 2 lata
Pręty laminatowe - 2 lata
Siatka ochronna - 2 lata

15 Co zrobić z trampoliną w zimie ?

Klienci mieszkający w krajach s chłodniejszym klimatem często pytają o to, jak zadbać o trampolinę zimą. Szczerze mowiąc, nie ma na ten temat żadnych specjalnych instrukcji – tylko w przypadku, że na trampolinie leży grubsza warstwa śniegu (ponad 10cm) to poleca się śnieg usunąć. Na okres zimowy polecamy użyć pokrywę ochronną z odwadniającym otworem w środku. Ten otwór zapewnia odciekanie wody z topniejącego śniegu. Dzięki temu woda nie zamarza na trampolinie i nie ma wtedy żadnego negatywnego wpływu na stan maty do skakania. Do usuwania śniegu z trampoliny prosimy nie używać łopaty lub innych ostrych narzędzi, bo w takich wypadkach może dochodzić do uszkodzenia maty lub siatki ochronnej. Trampolina Springfree jest zkonstruowana z komponentów nadających się do każdej pogody. To znaczy takich jak laminatowe drążki, polypropylenowa mata do skakania i siatka ochronna. Dzięki temu nie zależy na tym, w którym kraju i klimacie mieszkacie – trampolinę Springfree można używać przez cały rok.

16. Czy jest możliwe , aby zakotwiczyć trampolinę ?

Trampoliny Springfree posiadają w porównaniu do podobnie dużych trampolin najwyższy pomiar pomiędzy wagą i powierzchnią. Jednak czasami extremalne warunki pogodowe, takie jak porywisty wiatr, mogą trampolinę unosić lub przewrócić. W celu powiększenia stabilności trampoliny są w każdym zestawie dołączone 4 worki, które można napełnić piaskiem i polożyć na nogi trampoliny. Jeszcze lepszej stabilności konstrukcji można osiągnąć stosując specjalne kotwy, które również poleca firma Springfree. Opisane powyżej kotwy były przetestowanę na siły oporu 900 N.