Funkcje trampolinBez sprężyn, tylko pręty

Springfree ™ Trampolina posiada pręty wykonane z włókna szklanego, które umożliwiąją równomierne elastyczne miękkie skoki. Pręty leżą pod powierzchnią maty do skakania , gdzie nie mogą zagrozić użytkownika.

SoftEdge™ miękka krawędz

Springfree ™ trampolina wyposażona jest w - miękka krawędź. To oferuje 30 razy lepszą wydajność tłumienia na uderzenia niż tradycyjna osłona z pianki.

Obniżona rama

Rama Springfree ™ trampoliny jest daleko pod powierzchnią maty. W taki zposób ukrytej ramy nie można więc podczas skakania nawet dotknąć. U sprężynowych trampolin rama znajduje się na wysokości maty i jest pokryta tylko ruchomą osłoną, która stanowi ryzyko obrażeń (Zwłaszcza urazy głowy).

FlexiNet™ siatka ochronna

Obudowa siatki ochronnej FLEXINET ™ jest wykonana z giętkich podpór. Siatka jest w całej powierzchni miękka i nie ma ryzyka dla użytkownika by uderzył się w sztywny słupek, tak jak to ma często mięjsce u sprężynowych trampolin. Chociaż siatki sprężynowych trampolin ograniczają obszar maty, jednak istnieje ryzyko, że użytkownik uderzy się w twarde stalowe słupki lub rame i sprężyny.