Springfree

Modré logo Springfree trampolín
10 lat Gwarancja
Nagradzany na całym świecie
Zabawa dla wszystkich

10 powodów, dla których ćwiczenia to najlepszy sposób na naukę

czas czytania 5 minut

Jeśli chodzi o nasze dzieci, często traktujemy ich naukę i rozwój umysłowy jako oddzielny priorytet od ich rozwoju fizycznego. Ale czy wiesz, że zdolność Twojego dziecka do nauki jest zakorzeniona w jego poziomie ruchu i aktywności?

To prawda! Prawidłowa aktywność ruchowa nie tylko stymuluje pamięć i ośrodki uczenia się w mózgu, ale także poprawia połączenia między neuronami i zapewnia możliwości ruchowe do nauki nowych umiejętności. (A jeśli jest to zabawna aktywność, taka jak skakanie na trampolinie, dzieci naprawdę chcą tego spróbować!)

Oto 10 powodów, dla których ruch, zabawa i aktywność fizyczna to najlepsze sposoby na naukę (i zabawę) dla Twojego dziecka!

1. Ruch pomaga się skupić

Badania przeprowadzone na dzieciach w wieku szkolnym wykazały, że dzieci, które ćwiczą po szkole, znacznie poprawiają „kontrolę wykonawczą” – w żargonie psychologów oznacza to zdolność do skupienia się na wielu zadaniach, ignorowania czynników rozpraszających i zapamiętywania informacji, czyli wszystkie umiejętności niezbędne do skutecznego uczenia się.

2. Ćwiczenia poprawiają również pamięć!

Hipokamp, część mózgu odpowiedzialna za pamięć i uczenie się, również reaguje na ćwiczenia aerobowe. Powiększa się i funkcjonuje lepiej, gdy się pocisz. Badania pokazują nawet, że nauka nowego języka jest łatwiejsza, gdy wspiera się ją lekkimi ćwiczeniami. Więc następnym razem, gdy Twoje dziecko będzie musiało uczyć się do testu z hiszpańskiego, pomyśl o kartach flash na trampolinie.

3. Aktywność fizyczna stymuluje rozwój mózgu u dzieci

Istnieje wiele zachęcających badań, które sugerują, że regularne ćwiczenia stymulują tworzenie nowych komórek mózgowych, umożliwiając naszym komórkom budowanie nowych połączeń i ścieżek. W przypadku dzieci należy dążyć do godziny ćwiczeń dziennie, aby wspierać ich naukę i rozwój poznawczy.

4. To dobrze wpływa na nastrój (zwłaszcza jeśli ćwiczysz na świeżym powietrzu)!

Wszystkie rodzaje ćwiczeń poprawiają zdrowie psychiczne, co stanowi lepszy fundament dla pozytywnych doświadczeń edukacyjnych. Ale – bonus! – badania pokazują, że kiedy ćwiczysz w naturalnym środowisku, jest mniej prawdopodobne, że doświadczysz negatywnych emocji i bardziej prawdopodobne, że doświadczysz poprawy nastroju. Rundka na trampolinie na zacienionym podwórku to świetny sposób na poprawę nastroju przed wyjściem do szkoły. (Zobacz nasz wcześniejszy wpis na blogu na ten temat, aby dowiedzieć się więcej o korzyściach płynących z ćwiczeń na świeżym powietrzu!)

5. Ćwiczenia pomagają osobom starszym zachować sprawność umysłową

Dobra dawka aktywności sercowo-naczyniowej przynosi korzyści nie tylko młodym studentom. Krótkie sesje lekkich ćwiczeń 3-4 razy w tygodniu są silnie związane ze spowalnianiem spadku funkcji poznawczych, zapobieganiem demencji i utrzymywaniem mózgu w zdrowiu i aktywności. (Pomyśl o łamigłówkach Sudoku, które również ćwiczą ciało). Trampolina to świetna, delikatna aktywność, która może być odpowiednia dla niektórych zdrowych seniorów – w końcu jest częścią wielu schematów fizykoterapii.

6. Pomaga lepiej się skoncentrować.

Trzydzieści minut aktywności fizycznej – takiej, która sprawia, że serce bije, a ciało się poci – czyni cuda dla części mózgu odpowiedzialnej za uwagę. Po intensywnej aktywności sercowo-naczyniowej grzbietowo-boczna kora przedczołowa wzmacnia swoją zdolność do opierania się rozproszeniu i poprawia wyniki w testach uwagi.

7. Ćwiczenia poprawiają jakość snu.

Odpoczynek jest ważny dla pamięci i uczenia się. Nawet niewielka ilość regularnych ćwiczeń może pomóc organizmowi regulować wzorce snu, zapewniając lepszy, bardziej spójny i odświeżający sen. Piętnaście minut skakania na trampolinie Springfree może być idealnym rozwiązaniem dla dzieci rano i po powrocie ze szkoły. Należy tylko uważać, aby nie wstrząsnąć nimi tuż przed snem!

8. Ćwiczenia stymulują połączenia między neuronami

Naukowcy odkryli, że ćwiczenia uwalniają BDNF, białko odpowiedzialne za tworzenie i wzmacnianie nowych połączeń między neuronami w mózgu. Oznacza to, że podczas intensywnych ćwiczeń mózg tworzy i wzmacnia nowe wspomnienia – to samo dotyczy dzieci. Upewnij się, że wspierasz ich działania edukacyjne aktywnością fizyczną, aby przyspieszyć ich naukę.

9. Dzieci uczą się łatwiej podczas zabawy na świeżym powietrzu

Badania pokazują, że dzieci, które uczą się poprzez zabawę w naturalnym środowisku, są bardziej zmotywowane, skoncentrowane i aktywne. Ćwiczenie daje również możliwość przećwiczenia pewnych umiejętności, takich jak liczenie skoków na trampolinie, aby wiedziały, kiedy się zmienić, lub śledzenie czasu za pomocą stopera.

10. Mózg jest jak każdy inny mięsień

Podczas gdy ćwiczenia umysłowe są dobre dla rozwoju funkcji mózgu, szara materia czerpie korzyści z ćwiczeń w takim samym stopniu, jak zdrowie fizyczne, od jakości snu po poziom energii, nastrój i lepsze krążenie krwi i tlenu. Ponieważ dziesięć minut skakania na trampolinie odpowiada 30 minutom ćwiczeń, zrób swojemu mózgowi przysługę i odbijaj się na trampolinie Springfree w kierunku lepszego zdrowia!

Scroll to Top